Arama

"AÇLIK VE YOKSULLUK"

"AÇLIK VE YOKSULLUK" KONULU BASIN AÇIKLAMASI

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, nisan ayı itibarıyla 12 aylık ortalamalar dikkate alındığında, tüketici fiyatları yüzde 8,66  arttı. Aylık bazda TÜFE, % 1,31 gerçekleşti. TÜFE, nisanda geçen yılın aralık ayına göre yüzde 5,71 geçen yılın aynı ayına göre yüzde 11,87 yükseldi.

Yazmayayım / Açıklamayayım  diyorum ancak adı sendika olan ama fiiliyatta sendikacılıkla alakası olamayan  sözde  sendika  " MEMUR-SEN’in "  açıklamaları  

“bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu” dedirtiyor. Enflasyon rakamlarının açıklanmasından  hemen sonra  sözde her ay düzenli olarak yaptığı açlık ve yoksulluk miktarlarını belirlemiş ve kamu oyu ile paylaşmış . Bu açıklamanın girişini de ;

"Memur-Sen tarafından her ay düzenli olarak yapılan “açlık-yoksulluk” araştırmasına göre, Türkiye’deki 4 kişilik bir ailenin açlık sınırı 1.725,18 TL, yoksulluk sınırı ise 4.715,65 TL olarak belirlendi " demiş.  

Yahu kardeşim Allah'dan korkmuyorsan bari kulundan utan. Hey ay Türkiye KAMUSEN bunu düzenli olarak yapıyor ülke ekonomisinin ne durumda olduğunu ve gelecekte ne gibi bir seyir izleyeceğini deklere ediyor, masaya  da öyle oturuyordu. Sen hamasetle sendikacılık yapıp tehdit, şantaj ve baskı ile yaptığın üyelerin gücü ile oturduğun masada memuru  açıkça satmadın mı?  Memur 2016 ve 2017 yılında  hangi oranda  maaş zammı aldı? Buna senin  katkın ne bilmiyor muyuz? Sen  kamu çalışanı ile alay mı ediyor sun?

 Biz konuşma değil icraat bekleriz. Yazılı, görsel ve sosyal medyada hükümet yetkileri ile yan yana sayfa sayfa resim ve açıklamaların var. Dilin tutulup LÂL mı oldu? İki kelime de memur hakkı için  laf etsen. Bak kamu çalışanı  senin iş bilmezliğin  bugün itibariyle alacaklı.

Biz kamu çalışanları olarak  diyoruz ki sus konuşma. Gölge etme yeter.

 

Necati GÜL

Çorum İl Başkanı