Arama

BAKAN YARDIMCISI IŞIKGECE'YE ZİYARET


Tarım ve Orman Bakanlığı, Bakan Yardımcılığına atanan TİGEM Genel Müdürü Sayın Ayşe Ayşin Işıkgece makamında ziyaret edildi.

Genel Merkez Yönetim Kurulunca, 15 Ocak 2021 günü gerçekleşen ziyarette, hayırlı olsun dileklerimiz sunuldu. Ayrıca ziyaret vesilesi ile Genel Başkanımız Sayın Ahmet Demirci tarafından Hizmet Kolumuzda Sendikamızca yürütülen çalışmalar, Tarım Şurası kararları çerçevesinde katkı sunduğumuz çalışmalar, hedeflerimiz ve taleplerimiz konusunda genel bir bilgilendirme yapıldı.

Diğer yandan ziyarette Sendika Merkez Yönetim Kurulumuz ile Tarım ve Orman Bakanı Sayın Dr. Bekir Pakdemirli arasında son bir ay içerisinde yapılan iki görüşme ve toplantılarda ele alınan konular ile akabindeki gelişmeler değerlendirildi.

Yine ziyarette Tigem'de son günlerde yaşanan bazı tayin ve nakiller ile beraber üyelerimiz ve diğer Tigem çalışanlarına yönelik ortaya çıkan hukuksuz uygulamalar ve mağduriyetleri dikkat çekilerek bu olumsuzlukların önlenmesi hususundaki taleplerimiz de Sayın Işıkgece'ye iletildi.

Son olarak ziyaret vesilesi ile Tıgem'de açıktan atama usulü istihdam edilecek yeni personelin seçimine yönelik, Kpss sınav sonuçları yanında, yeni bir yazılı sınav ve hatta bu sınavın üzerine yapılacak bir ilave mülakat sınavı uygulaması düşüncesinin hiç bir hukuki karşılığının olmadığı, kamu kurumları çerçevesinde değerlendirildiğinde emsali uygulamanın bulunmadığı Sayın Bakan Yardımcısına hatırlatılarak, bu düşünceden vaz geçilmesi talebimiz de sunuldu.