Arama

BAKAN YARDIMCISI SAYIN FATİH METİN ZİYARET EDİLDİ


Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Sayın Fatih Metin ziyaret edildi.

28 Aralık 2020 Pazartesi günü gerçekleşen ziyaret, Bakan Yardımcısı Sayın Metin’in Orman Genel Müdürlüğündeki makamında gerçekleşti. Genel Merkez Yönetim Kurulu Adına Genel Başkan Ahmet Demirci tarafından ziyaret sebebimiz, sendikal çalışmalarımız, hizmet kolumuzda yaşanan problemler ve çözüm önerilerimiz konularında ayrıntılı bir bilgilendirme yapıldı.

Sayın Demirci, Bakanlık Teşkilat yapısı üzerinde oynanmaya çalışılan Semerat A.Ş. oyunu sonrası, sendikamızın yoğun mücadelesi ile askıya alınmak zorunda kalınan süreç sonrası, yapılmasına karar verilen 3. Tarım ve Ormancılık Şurası'nın çalışmalarını koordine eden ve kısa sürede sonuçlandırmak Sayın Metin'e Sendikamız adına teşekkürlerimizi iletti.

Diğer yandan Sayın Demirci hizmet kolumuzda yaşanan Sendikal ayrımcılık ve idarecilerin keyfi uygulamaları, vekalet görevler, sözleşmeli personelin durumu, rotasyon, lisans tamamlama, fiili hizmet, personel eksikliğinin giderilmesi, kontrol ve denetim ücretleri, 49. ve 50. madde tazminatları, pandemi sürecinde hizmet kolumuzdaki esnek çalışma veya çalışma düzeni ile ilgili beklentilerimiz yanında, özellikle Bakan Yardımcısı Sayın Metin'in görev alanında yer alan Orman Genel Müdürlüğü, Gıda Kontrol Genel Müdürlüğü, Tarım Reformu Genel Müdürlüğü, Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği birimlerinde çalışanların problem ve beklentilerini detaylı olarak ortaya koydu. Bu konuları da kapsayan ayrıntılı bir dosya, Genel Başkanımız tarafından Sayın Metin'e takdim edildi.

Bakan Yardımcısı Sayın Fatih Metin ise, Genel Başkanımızın sunumu sürecinde detaylı olarak taleplere vakıf olduğunu, bu konuların pek çoğundan bu ziyaret vesilesi ile haberdar olduğunu ifade ederek, gerek taleplerin ve gerekse sendikal çözüm önerilerinin bir arada olmasının kendisini mutlu ettiğini ve bu rapor için Sendikamızı tebrik ettiğini ifade etti.

Kendisinin de hukukçu olduğunun altını çizen Sayın Metin, Tarım ve Orman Bakanlığı yönetimi olarak, Cumhur İttifakı Ruhu ile çalışma yürütme gayretinde olduklarını, bu anlayışın dışında; haksızlık ve hukuksuzluk yapan idareci yada yöneticiler var ise, beraberce konunun üzerine gidilerek çözüm sağlanacağına inandığını ifade etti.

Ayrıca Sayın Metin, yeni yılda daha çok bir araya gelerek meselelere çözüm üretmekte çaba göstermemiz gerektiğinin de altını çizdi.