Arama

TMO GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDEN SENDİKAMIZA ZİYARET


Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü Sayın Ahmet GÜLDAL sendikamızı ziyaret etti.

17 Aralık 2020 Perşembe günü gerçekleşen ziyarette Sayın GÜLDAL'ın yanısıra Konfederasyonumuz Genel Başkanı Sayın Önder KAHVECİ ile Genel Merkez Yönetim Kurulu üyelerimiz hazır bulundu.

Sayın Güldal'ın katılımı ile gerçekleşen ziyaretin açılış konuşması Genel Başkanımız Ahmet Demirci tarafından yapıldı. Sayın Güldal'a sendikamıza yapmış olduğu bu anlamlı ve nazik ziyaretinden ötürü teşkilatımız adına teşekkürlerimiz iletildi. Sayın Genel Müdürümüze TMO bünyesinde yaşanan sorun ve aksaklıklarla ilgili bilgi verildi. Ziyarette söz alan Konfederasyonumuz Genel Başkanı Sayın Önder Kahveci Türkiye Kamu Sen, Sendikalarımız ve Türkiye Kamu Sen'in sendikal duruşu hakkında kısa bir bilgilendirme yaptı.

Daha sonra söz alan Sayın Güldal Türkiye Kamu Sen'in sendikacılık anlamındaki öneminin farkında olduğunu, kamu hizmeti açısından sendikacılığın ve sivil toplum inisiyatifinin yönetimin şeffaflığı ve denetimi açısından önem arz ettiğini, hizmet kolumuzda var olan ve bölücü olmayan sendikalar ile diğer sivil toplum kuruluşlarına eşit mesafede olduklarını ve Genel Müdürlük bünyesinde bulunan tüm idarecilerin de aynı hassasiyeti göstermelerinin gerektiğini belirtti. Hatta bunlarla ilgili oluşabilecek sorun ve sıkıntıların anında kendisine bildirilmesini talep etti.

Ayrıca, Sayın Güldal yönetim anlayışı olarak sendikalar arasında farklı bir bakış açıları olmadığını, hepsine eşit mesafede olduklarını bu güne kadar idari ve bürokratik anlamda yaşanmış bazı olumsuzluklar var ise bunların biran önce sona ermek zorunda olduğunu tekraren ifade etti. Sendikalara ve sendikacılığa bakışta en önemli duruş noktalarının sendikal rekabette asla taraf olmamak ve adil rekabet şartları oluşturmak olduğunu ifade etti.

TÜRK TARIM ORMAN-SEN Genel Merkez Yönetim Kurulu olarak Sayın Genel Müdürümüzün Teşkilatımıza göstermiş olduğu ilgi ve alakaya, hizmet kolumuz çalışanlarının sorun ve sıkıntılarına göstermiş olduğu duyarlılığa ve bu nazik ziyaretinde ötürü şahsına teşekkür ederiz.