Arama


Orman Muhafaza Memurları ve Emeklileri Derneği Genel Başkanı Sayın Fikri Aksu ve Yönetim Kurulu Üyeleri Genel Merkezimizi ziyaret etti. 21 Ekim 2020 tarihinde gerçekleşen kahvaltılı ziyarette Genel Başkan Ahmet Demirci, Genel Başkan Yardımcılarımız Mehmet Uğur Özdemir, Mustafa Buyruk ve Selim Sarı da hazır bulundu.

Ziyarette Dernek Başkanı Sayın Fikri AKSU Orman Muhafaza Memurları meslek gurubumuzun sorun ve sıkıntılarını yanında yürütmekte oldukları çalışmalar konusunda ayrıntılı bilgi verdi. Sendika ve Dernek olarak, meselelerine aynı pencereden baktığımız Orman Muhafaza Memurlarının sorun ve sıkıntılarına ancak birlikte hareket ederek çözüm bulabileceğimizin altını çizdi. Sendikamız Türk Tarım Orman-Sen’in, Tarım ve Ormancılık alanında görev yapan tüm meslek guruplarımızın hak mücadelesi konusunda yürüttüğü çalışmalardan övgü ile bahseden Sayın Aksu, mesleki konularda işbirliği yapma ve işbirliğini daha da geliştirme amacı içerisinde olduklarını ifade etti.

Genel Başkanımız Ahmet Demirci ise, “Sendikamız Türk Tarım Orman-Sen, Orman Muhafaza Memurlarımızın problem ve hassasiyetlerini çok iyi bilmektedir. Geçmişten bu güne her daim onların yanında olduğumuzu en iyi Dernek Yönetimimiz ve Orman Muhafaza Memuru Meslektaşlarımız bilmekte ve takdir etmektedir. Geçmiş yıllarda bazı kendini bilmez sarı sendika yöneticilerinin Orman Muhafaza Memurları için "onlar kim oluyor. Kaç kişiler ki, bunların sayısı kaç ki" … gibi küçümseyici söylemlerde bulunmuşlardı. Bu söylemler hala kulaklarımızdadır. Biz sendika olarak, Orman Muhafaza Memurlarımızın haklı davalarında her zaman yanlarında olduk, çok şükür bu gün de onlarla beraberiz.” dedi.

Sendikacılığı hak mücadelesi olmaktan çıkaran, kendi makam ve ikbali hesabı ile atlama taşı olarak gören zihniyetlerin sendikal mücadeleye en büyük tahribatı yaşattığının altını çizen Demirci, “Bu ve benzeri birçok meslek gurubumuzun sıkıntılarına at gözlükleri ile bakan sarı sendika yöneticileri çok şükür ki kamu çalışanları açısından iyice afişe edilmiş ve itibarsızlaştırma ile karşı karşıyadırlar. Böylece görülecektir ki, yakın gelecekte, işgal ettikleri makam ve etkinliklerini de kaybedecektirler.” dedi.

Yapılan istişare toplantısında, Ormancılık meslek grubumuzun en zor çalışma koşullarını göğüsleyerek, gece gündüz, kar-yağmur-yangın demeden, 7/24 esasına göre hizmet yürüten Orman Muhafaza Memurlarımızın her türlü haklı mücadelesi bizim de çalışma ödevimizdir. Kolluk kuvveti kadrosu, Teknik Hizmetler grubuna dahil olma, lisans tamamlama, unvan ve görevde yükselme, fiili hizmet, kadroya aktarılma gibi; Orman Muhafaza Memurlarımızın haklı ve hayati talepleri her platformda sendikamızın da takip ettiği konular olarak değerlendirilmiş olup, zaman zaman vatandaşlar tarafından fiziki saldırılara bile maruz kalan meslektaşlarımıza yönelik cezaların caydırıcı hale getirilmesi, rotasyonda adalet vb konuların işbirliği içerisinde bir an önce çözülmesi gerektiğinin altı çizildi.

Orman Muhafaza Memurları ve Emeklileri Derneği Genel Başkanı Sayın Fikri AKSU ve Yönetim Kurulu Üyelerine, nazik ziyaretlerinden ötürü teşekkür ederiz.