Arama

Türk Tarım Orman-Sen Başkanlar Kurulu Genişletilmiş Eğitim ve İstişare Toplantımız 05-07.02.2020 tarihleri arası coşkulu bir katılımla gerçekleşti.

Ankara Esenboğa Anadolu Otel'de yapılan Toplantıya Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanımız Sayın Önder Kahveci, TÜRKAV Genel Başkanı Sayın Ebubekir KORKMAZ, Bakanlık Merkez Teşkilatında görev yapan bürokratlar yanında Ülkemizin her köşesinden Şube Başkan ve Şube Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Başkan ve İl Yönetim Kurulu Üyeleri anında Kadın Komisyonu heyetimiz katıldılar.

5 Şubat 2020 günü otele giriş ve Şube/ İl Başkanlığı heyetleri ile yapılan toplantı sonrası, Toplantının 2. Gününün sabah programında açılış programı sonrası Genel Başkanımız Ahmet DEMİRCİ, Tarım ve Ormancılık hizmet kolunda yürütülen faaliyetler yanında sendikacılık ve kamu çalışanları açısından yaşanan problemlere dikkat çekti. Hizmet kolumuzun yetkili ama etkisiz sendikasının toplu sözleşme ve sendikal hak mücadelesindeki başarısızlarının da altını çizen Demirci, "Yetki için, kamu çalışanlarının gerçek temsilcileri olarak kararlı mücadeleye kesintisiz devam edeceklerini ifade etti.

TÜRKAV Genel Başkanı Ebubekir KORKMAZ ise Yaptığı konuşmada, kamudaki sendikal ayrımcılıklara ve liyakatsiz atamalara dikkat çekerek, Türkiye Kamu-Sen ve Türk Tarım Orman-Sen 'in haklı mücadelesinde her zaman destekçi olacaklarını ifade etti.

Daha sonra söz alan Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci ise, konfederasyonumuzun ilke ve hedeflerinin altını çizerek, güncel konular yanında Türkiye Kamu-Sen olarak TBMM Gündemine taşınan Memur Paketi hakkında kapsamlı bilgi verdi.

Yine öğleden önceki programda Türkiye Kamu-Sen Arge Koordinatörü Ercan Han tarafından "Sosyal Medya ve İletişim" konulu bir konferans verdi.

Programın öğleden sonraki bölümü 4 ayrı çalışma grubu toplantısı şeklinde devam etti. Toplantılarsa Sendikal konular, problem ve çalışma programımız detaylı olarak analiz edildi.

Toplantılar sonrası, genel bir değerlendirme yapılarak program sona erdi.

Günün akşamında yine Şube/İl Başkanlıkları heyetleri ile ayrı ayrı istişare toplantıları devam etti.

Başkanlar Kurulu Genişletilmiş Eğitim ve İstişare Toplantımız 7 Şubat 2020 tarihinde otel'den çıkış ile sona erdi.

Toplantımızın Sendikamıza, Devletimize, Milletimize ve çalışanlarımıza hayırlı olmasını temenni ederiz.

Konfederasyonumuz Genel Başkanımız Önder Kahveci, TÜRKAV Genel Başkanı Ebubekir KORKMAZ, Bakanlık Bürokratları başta olmak üzere, toplantıya Ülkemizin her bir köşesinden, kar-kış şartlarında yoğun katılım gösteren tüm teşkilat yöneticilerimize şükranlarımızı arz ederiz.

Toplantının organizasyonunda emeği geçen Genel Merkez Yöneticilerimize teşekkür ederiz.

Geri dönüş yoluna geçen tüm Şube ve İl Yöneticilerimize kazasız-belasız; hayırlı yolculuklar dileriz.

......