Arama

SENDİKAMIZDAN BİR HUKUK ZAFERİ DAHA

Saldırgan Müdür Mahkum Edildi

Malatya iline bağlı Yazıhan İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü personellerinden üyemiz Sedat GÜNDÜZBEY kurum Müdürü Zafer TANRIVERDİ tarafından fiziki saldırıya maruz kaldı.

Yazıhan İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünde görevli üyemiz Sedat GÜNDÜZBEY çalışmış olduğu Yazıhan İlçe Tarım Müdürlüğü bahçesinde karşılaşmış olduğu İlçe Tarım Müdürü Zafer TANRIVERDİ tarafından önce sözlü hakaretlere maruz kalmış, kendisine hakaret edilmesine karşı çıkan üyemiz Sedat GÜNDÜZBEY, Müdür tarafından kurum bahçesinde darp edilmiştir.

Olayı oldu bittiye getirmek isteyen Müdür Tanrıverdi, söz konusu olayı gören tanıkları da kurum Müdürlüğünü kullanarak etkilemeye çalışmıştır ve bu tanıkların yanlış beyanda bulunmalarını sağlamıştır. Üyemiz Sedat Gündüzbey haklı olmasına rağmen Müdüre karşı gelen ve müdürü darp eden kişi olarak sanık kürsüsüne oturtulmuştur. Bununla birlikte birçok mobinge de maruz bırakılmıştır. Dik duruşunu ve haklı mücadelesini biran olsun elden bırakmayan üyemiz Sedat GÜNDÜZBEY, söz konusu olayı Sendikamız 26 Nolu Malatya Şube Başkanlığımıza bildirmiş, Şube Başkanımız Cumali SEVİM ve Şube Yönetim Kurulu üyeleri Sendikamız hukuk birimindeki görevli avukatlarımız ile birlikte büyük bir hak mücadelesine başlamışlardır.

Tüm bu olumsuzluklara rağmen üyemiz Sedat GÜNDÜZBEY haklı olduğu davasında mücadele ederken yanında dik duruşunu ispat etmiş, güçlünün yanında değil her zaman haklının yanında yer almış Türk Tarım Orman Sendikamız ile birlikte hukuk mücadelesine girmiştir ve bu hukuk mücadelesinin sonunda Ekte görüldüğü üzere kazanan taraf mağdur olan taraf olmuştur.

Üyemiz Sedat GÜNDÜZBEY mahkemede söz konusu suçlamalardan ötürü beraat etmiştir. Saldırgan Müdür TANRIVERDİ yüce Yargının önünde suçluluğu sabit görülmüş ve bu nedenden ötürü mahkum edilmiştir.

Karar İçin Tıklayınız