Arama

05.12.2019 tarihinde Genel Merkez Yönetim Kurulumuzca Orman Genel Müdürü Sayın Bekir KARACABEY makamında ziyaret edildi.

Gerçekleştirilen ziyarette, 11.11.2019 Saat 11.11 de 11 Milyon Fidanı Toprakla Buluşturma kampanyasındaki başarılarından dolayı Genel Müdüre teşekkür edildi.

Uzun yıllardır personel açığı olan Orman Genel Müdürlüğünün 5000 personel alımındaki uygulama sınavları konusundaki çekincelerimizi de ifade ettik. Alınacak olan personelin hak ve hukukuna azami şekilde riayet edilmesi, farklı grupların personel alımları üzerinde kara propagandalarının kurum tarafından sorumluluk alınarak ortadan kaldırılmasını talep ettik.

2019 yılında yapılan unvan değişikliği sınavını kazananlara, 4 hizmet Bakanlığında ve 9 üniversitede olduğu gibi ya 100 tam puan verilmesi yada sınavda aldıkları puanlara mütenasip puanlar verilmesini oluşabilecek haksızlıkların önüne geçilmesini sağlayacağını ve çalışanların kurum düzeyindeki güveninin sarsılmadan devam edeceğini ifade ettik.

Genel Müdür Sayın Karacabey’e, Bölge Müdürlüklerinde Sendikal ayrımcılığın devam ettiğini ifade ettik. Sendikal ayrımcılıklarla ilgili gerekli önlemlerin alınmasının önem arz ettiği ifade edildi.

2018 ve 2019 yıllarında uygulanan gönüllü ve zorunlu rotasyonların yönetmelik dahilinde zamanında yapılmasının kurumun çalışma düzenini ve çalışanların huzur ve memnuniyeti açısından olumlu sonuçlar doğuracağına vurgu yapıldı.

Genel Müdür Karacabey, personel alımındaki uygulama sınavında azami dikkatin gösterilmeye çalışıldığını, haksızlıklara müsemma gösterilemeyeceği konusunda hassasiyet göstereceğini, Orman Bölge Müdürlüklerindeki sendikal ayrımcılıklar konusundaki gerekli Bölge Müdürleri ile görüşeceğini, bundan sonra kurumda bu tip ayrıştırma ve ötekileştirmelere müsaade etmeyeceğini ifade etti.