Arama

2020-2021 yıllarını kapsayan 5. Dönem Toplu Sözleşme dönemine ait hizmet kolu taleplerimiz,  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Zehra Zümrüt SELÇUK’a iletildi.

Genel Merkez Yönetim Kurulu tarafından, Genel Başkan Yardımcımız Selim SARI’nın koordinatörlüğünde yapılan çalışmalar sonucu oluşturulan taleplerimiz bir dosya haline getirilerek, 1 Ağustos 2019 günü başlayacak Toplu Sözleşme Masasının hizmet kolları toplu sözleşme çerçevesi kapsamında değerlendirilmek üzere, masanın işveren heyeti başkanı olan Sayın Bakan’a ayrıntılı olarak sunuldu.

 Türkiye Kamu-Sen’in kamu çalışma hayatı ile ilgili talepleri ve Türk Tarım Orman Sen olarak hazırlanan hizmet kolu taleplerimizin tamamı bilimsel ve ekonomik gerekçelere dayanarak hazırlanmıştır. Sendikamız ve Konfederasyonumuz olarak çalışanların ekonomik, mesleki, sosyal, hak ve menfaatleri hususunda bugüne kadar dayanağı olmayan, toplumsal geçerliliği bulunmayan hiçbir talep gündeme alınmamıştır. Bu yıl ki talepler de aynı hassasiyetle hazırlanarak heyet başkanına sunulmuş ve kamuoyuna açıklanmıştır. 5. Toplu Sözleşme Döneminin tüm kamu çalışanlarına, hizmet kolumuz çalışanlarına ve emeklilerimize hayırlar getirmesini temenni ediyoruz. Kamu çalışanlarının toplu sözleşme masasında temsili noktasında yetkili ancak etkisiz olan sarı sendikaların dirayeti olumlu sonuç almanın ilk şartı olacaktır. Bu nedenle başta hizmet kolumuz çalışanları olmak üzere tüm kamu çalışanlarının ve kamu emeklilerinin toplu sözleşme yasal sürecini iyi takip etmeleri ve gerektiğinde yönlendirici tepki ve görüşlerini ilgili sendika yöneticilerine sunmaları toplu sözleşmenin akıbeti açısından olumlu görülmektedir.  

Taleplerin hazırlanmasında emeği geçen Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri, Şube ve İl Başkanlıklarımız ile katkı sunan tüm temsilci ve üyelerimize şükranlarımızı sunarız.

5. Dönem Toplu Sözleşme taleplerimiz için tıklayınız