Arama

Tarım Ve Orman Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğüne Atanan İrfan İÇÖZ Ziyaret Edildi

Tarım ve Orman Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğüne atanan Sayın İrfan İÇÖZ, Sendika Genel Merkez Yönetim Kurulumuzca ziyaret edildi.

Hayırlı olsun ziyaretinde, Sayın İÇÖZ’e Tarım ve Orman Bakanlığı çerçevesinde yeniden yapılanan hizmet kolumuzun personel politikalarının geçmiş bazı olumsuz uygulamaları ile yeni dönemde hizmet kolumuz çalışanlarının beklenti ve talepleri iletildi.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi çerçevesinde Bakanlığımızın yeniden yapılandığı dönemde  ülkemize ve hizmet kolumuza yakışır,  birleştirici, bütünleştirici  ve Yeni Kapı Ruhu’na  uygun bir yönetim anlayışı beklentimizin altı çizildi. Bu çerçevede geçmiş personel politikaları anlamında yapılan, ahbap-çavuş ilişkisi ile oluşturulan bürokratik yönetim yapısı yerine; liyakatli, ehliyetli, temsil kabiliyeti yüksek, hızlı karar verebilme yeteneği gelişkin, vatanperverliliği hayat tarzı haline getirmiş Kurum çalışanlarımızdan bir idari kadro oluşturulması, merkez ve taşra atamalarında objektif devlet anlayışı çerçevesinde uygulamaların geliştirilmesi ve bu uygulamalardan asla taviz verilmemesi hususlarında görüşlerimiz iletildi.

Hizmet kolumuzda etkili bir Sendika olarak, Bakanlık düzeyinde yapılacak her türlü teknik ve idari uygulamalar konusunda görüşlerimizi sunmaktan bu güne kadar çekinmediğimiz gibi bundan sonra da çekinmeden; Bakanlığımız, Devletimiz ve Milletimiz için olumlu çabayı göstereceğimizi ifade ederek, ayrıca Bakanlık personel politikaları hususunda da yapılacak işlemlerin takipçisi olacağımızı Sayın İÇÖZ’e ilettik.

Personel Genel Müdür’ü  Sayın İÇÖZ de  yaptığı açıklamada; personel politikalarının Bakanlığın omurga oluşumunda önemli bir politika olduğunun bilinci içerisinde olduklarını, personel hususunda yapılacak her türlü faaliyette sosyal diyalog mekanizmasına bağlı kalacaklarını ve her türlü görüş ve öneriye açık olduklarını beyan etti.