Arama

İşyeri Temsilcilerimizle Afyonkarahisar - Sandıklı’da Biraraya Geldik

Sendikamız İşyeri Temsilcileri eğitim ve istişare toplantımızı 23-25 Aralık 2018 tarihlerinde Afyonkarahisar / Sandıklı’da gerçekleştirdik.

Toplantıya 2. Grup olarak planladığımız 15 Şube, 21 İl Başkanı ve bu illerde bulunan işyeri temsilcileri katılım sağladı.

23 Aralık Pazar günü planlanan tüm katılımcıların katılımıyla otele giriş sağlandı. Toplantı programı başladı.

Toplantının ikinci günü, Genel Başkan Yardımcımız Sebahattin ÖZTÜRK’ün açılış konuşması ile Saygı duruşu ve İstiklal marşı okundu.

Akabinde Türkiye Kamu Sen Afyonkarahisar İl Temsilcisi Mehmet DEMİR,  Türkiye Kamu Sen büyük bir aile, her bir bireyin üzerine düşen görevlerin önemini, birlik ve beraberliğin daimi savunucusu olduğunu ifade etti.

Sonrasında açılış konuşması yapmak üzere Genel Başkanımız Ahmet DEMİRCİ kürsüye davet edildi.

Genel Başkan Ahmet Demirci, Şube Başkanlarımıza, İl Başkanlarımıza ve İşyeri Temsilcilerimize tam katılımlarından dolayı teşekkürlerini iletti.

Toplantının devamında; Başkanlarımıza ve İşyeri Temsilcilerimize yönelik motivasyon, İşyeri Temsilciliğinde yapılması gerekenler ve üye ilişkilerin de olumlu davranışlar konulu bir eğitim çalışması yürütüldü.

Yapılan eğitim toplantısında Sendikamızın teşkilat yapısının tanıtımı, Genel Sendikal Liderlik ile yüz yüze iletişim hususlarında önemli tespitlerin yapıldığı eğitimler,  Gazi Üniversitesi Öğretim üyeleri Dr. Sinan DEMİRTÜRK ve Doç. Dr. Yılmaz YEŞİL tarafından verildi.

Genel Başkan Yardımcımız Sebahattin Öztürk; öğretim üyelerinin eğitim sunumlarının ardından İşyeri Temsilcisi nasıl olunur, işyeri Temsilcilerinin görevleri ve Temsilci hakları konularında temsilcilerimize bilgilendirme sunumu yaptı.

Sunuların bitiminden sonra, Genel Merkez Yönetim Kurulu üyelerimiz tek tek söz alarak kendilerini tanıtarak, üye çalışmalarındaki zorluklara ve bu zorlukların nasıl aşılacağı hakkında bilgilendirmede bulundular.

Ayrıca, Genel Başkanımız Ahmet Demirci; “hizmet kolumuzdaki yaşanan problemler ve hukuksuz uygulamaların sonucunda kamu çalışanlarının gerçek sorunlarına değinmek bizim görevimizdir. Geçmiş Toplu Sözleşme masalarında yaşanan fiyaskoların yeniden yaşanmaması için yaklaşan 15 mayıs döneminde  Genel Merkez Yönetiminden işyeri temsilcilerimize kadar herkesin özveri ve fedakarlıkla çalışması gerekmektedir. Hepimiz bir aileyiz, aynı davanın mensubuyuz. Büyük bir aile olunca önümüzde kimse duramaz.” dedi.

Öğleden sonraki programda Ahmet Demirci, sendikal davalar ve bireysel davalar hakkında izlenecek yol ve yapılacak işlemler hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Bahse konu davalar hakkında Sendikamız Avukatı Melike SAYAR söz alarak, sendikamızın bu güne kadar açmış olduğu kazanılan ve devam eden davalar hakkında temsilcilerimize detaylı bilgi verdi.

Bilgilendirmelerin devamında, Sendika Şube Başkanlarımız, İl Başkanlarımız ve Temsilcilerimiz ayrı ayrı söz alıp kürsüye çıkarak; hizmet kolumuzda yaşanan problemler, çözüm önerileri ve yetki dönemine yönelik yapılabilecek faaliyet ve etkinlikler hakkında soru ve görüşlerini beyan ettiler.

Günün sonunda, Genel Başkan Ahmet DEMİRCİ, hizmet kolumuza bağlı tarım çalışanlarının yaşadığı problemler ve genel konularda açıklamalarda bulundu, orman teşkilatımızda yaşanan problem ve hukuksuz işlemler hakkında gelen soru ve önerilere ise Genel Başkan Yardımcımız Sebahattin ÖZTÜRK tek tek cevapladı.

 Toplantı sonu değerlendirmesi amacıyla söz alan Yönetim Kurulu üyelerimiz, bundan sonraki süreçte izlenecek çalışma programı hakkında katılımcılara bilgi sundu.

Türk Tarım Orman-Sen teşkilat yapısı içerisinde Genel Merkez, Şube Başkanlıkları, İl Başkanlıkları ve İşyeri Temsilcileri olarak bir araya gelinen İşyeri Temsilcileri Eğitim ve İstişare 2. grup toplantısı büyük bir moral ve motivasyon ile tamamlanmış olup, bundan sonraki süreçte Sendikamızın başarılı bir çalışma periyodu geçirmesine faydalı olacağı beklentimizdir.

Katılan tüm yöneticilerimize ve işyeri temsilcilerimize teşekkürlerimizi sunar, bundan sonraki yürütülecek yoğun mücadelede başarılar dileriz.

 

TOPLANTIMIZIN DİĞER RESİMLERİ İÇİN TIKLAYINIZ