Arama

Genel Başkanımız Sayın Önder Kahveci, konfederasyonumuza bağlı sendikaların Genel Başkanları ve Türk Sağlık-Sen  Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’yı ziyaret ettiler.

 Yapılan ziyarette Genel Başkanımız Önder Kahveci sağlık çalışanlarının sorunlarını ve taleplerini gündeme getirerek sağlık çalışanlarının taleplerini içeren bir dosyası Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’ya sundu. 

 Bakan Koca: Vatanına Aidiyet Duygusuyla Bağlı Herkesle Çalışırım

 Ziyarette Genel Başkanımız tarafından kamuda yaşanan sendikal ayrımcılığa vurgu yapılarak bu konuda hassasiyet gösterilmesi istendi.  Ehliyet ve liyakatın esas alınarak atamaların yapılması istendi. Sözleşmeli çalışma gibi sözleşmeli yöneticiliği de doğru bulmadığını kaydeden Genel Başkanımız Önder Kahveci atamaların görevde yükselme sınavı ile yapılmasını beklediklerini söyledi.  Genel Başkanımız ayrıca tüm çalışanların görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavını beklediklerini kaydederek kısa bir zaman içerisinde sınavın açılmasını istedi.

 Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da yetişmiş insan gücüne ihtiyaçları olduğunu belirterek vatanına aidiyet duygusu ile bağlı olan, görevine katma değer katabilecek herkes ile çalışabileceğini belirtti. 

 Bakan Koca: "Döner Sermaye İle İlgili Çalışma İçerisindeyiz"

 Genel Başkanımız ziyarette döner sermayeleri de gündeme getirerek “ Sağlık çalışanlarının döner sermayeleri yok oldu. Sistemin acilen düzeltilmesini ve çalışanların mağduriyetlerinin giderilmesini istiyoruz” dedi. 

 Sayın Bakan da bu konuda döner sermaye ile ilgili bir çalışma içerisinde olduklarını kaydederek verimliliği esas alan bir düzenlemeyi hayata geçireceklerini kaydetti. 

 Önder Kahveci; "Sağlık Şurası Toplansın"

 Genel Başkanımız sağlık sisteminin sorunlarının, çalışanların taleplerinin ortak akıl ve tüm taraflarca birlikte değerlendirilmesi için bir Sağlık Şurası yapılmasını Sayın Bakan’dan istedi. Sayın Bakan Fahrettin Koca da bunu düşündüğünü kaydederek sağlık alanında, çalışanların temsilcisi sendikalardan meslek kuruluşlarına, reel sektörden malzeme tedarikçilerine kadar tüm bileşenleri bir araya getirmek istediğini ifade etti.

 Genel Başkanımız üniversite hastanelerinin de mali sorunlarının çözülmesi için çalışma yapılmasını istedi. 

 Ziyarette ayrıca Genel Başkanımız tarafından Sayın Bakan’a dokuma olarak hazırlanmış ay yıldızlı ay bayrağımız hediye edildi.