Arama

6. OLAĞAN GENEL KURULUMUZ TAMAMLANDI

Sendikamız  Yeni Bir Kongre Şöleni Yaşadı

17-18 Şubat 2018 tarihlerinde Ankara’da yapılan 6. Olağan Genel Kurulumuz tamamlandı.

Geçtiğimiz yıl Kasım ve Aralık ayları içerisinde gerçekleştirilen Şube Kongrelerimizden seçilen Üstkurul Delegelerimizin ve yoğun misafir katılımı ile gerçekleşen ve 2 gün süren Kongremiz tam bir şölen havasında geçti.

16 Şubat 2018 günü Delegelerimizin hemen hemen tamamının, Kongrenin yapıldığı Ankara-Maltepe İçkale Otel’e girişi ile başlayan Kongre sürecimiz 17 Şubat Cumartesi günü saat 10:00’da başladı.

Genel Başkan Yardımcımız Sebahattin ÖZTÜRK’ün Kongre yeter sayı tespiti ve açılış konuşması ile açılan Kongremizde daha sonra Saygı Duruşu, İstiklal Marşı ve Afrin’de Şehit olan Isparta İl Başkanımız Süleyman Hilmi YILMAZ’ın oğlu Uzman Çavuş Ali YILMAZ başta olmak üzere tüm Şehitlerimiz için Eski Genel Başkan Yardımcımız Sadettin YILDIRIM’ın Tilavet ettiği Kur’an-ı Kerim ve dualarla devam etti.

Daha sonra Kongre Divan Heyetinin seçimine geçildi. Divan Başkanlığına Ordu Şube Başkanımız Hasan Ali YILMAZ, Başkan Yardımcılıklarına geçmiş Karabük Şube Başkanımız İsa ÇELEN ve Elazığ Şube Başkanımız Atilla ÇERKEZ ile üyeliklere İzmir Delegemiz Gülten KÖSTEKLİ ve Bartın İl Başkanımız Gürkan BOZKURT’un önerildiği önerge oy birliği ile kabul edildi ve Kongre gündemi de oylanarak genel gündeme geçildi.

Divan teşekkülü sonrası teşekkür konuşması yapan Divan Başkanı Hasan Ali YILMAZ, Sendikamızın bugüne kadar gelişmiş Demokrasi ve Seçim Kültürünün altını çizerek, yapılacak Kongrenin mutlaka birlik ve beraberliğimizi daha da perçinleyeceğini, kongre sonrası oluşacak Yönetim ve diğer zorunlu organların Sendikamızın çıtasını daha da yukarıya çıkaracağını ifade ederek gündemin devamına geçti.

Kongrenin açılış konuşması Genel Başkan Ahmet DEMİRCİ tarafından yapıldı. Genel Başkan Ahmet DEMİRCİ son günlerde yoğunlaşan Ülkemizin bekasını temin etmek amacıyla Kahraman Silahlı Kuvvetlerimizce yürütülen  Afrin ve diğer sınır ötesi operasyonlara Sendikamız ve Konfederasyonumuzca verilen sınırsız desteği ifade ederek konuşmasına başladı.

25 yıllık Türkiye Kamu-Sen ve Türk Tarım Orman Sen tarihi hakkında genel bir değerlendirmede bulunan Demirci, “ Kurulduğumuz gün ortaya koyduğumuz temel ilke ve hedeflerden asla şaşmadan, Milli ve Manevi duruşumuzu hiçbir zaman bozmadan, Kamu çalışanlarından almış olduğu yetkiyi tamamen Hak ve Hukukun korunması adına kullanmaktan bir adım geri durmadan yürütmüş olduğumuz bu mücadelenin kutsiyetine inanarak; ilk günkü şevk ve heyecanla, kardeşlik duygumuzu Teşkilat Ruhu ile birleştirerek yolumuza devam ediyoruz.” Dedi.

Ayrıca, son 4 yıllık çalışma periyodu içerisinde gelişen Siyasi ve Sosyal gelişmelerin altını çizen Demirci, gelecek döneme yönelik hedef ve çalışmalar hakkında da kısaca bilgi verdi.

Gündemin protokol konuşmaları çerçevesinde geçmiş Genel Başkanlarımızdan Yücel COŞKUN; yine kuruluş günümüzden bugüne yaşanan zor ve meşakkatli günlere dikkat çekerek Sendikamızın geldiği noktadan duyduğu memnuniyeti ifade etti. Yine geçmiş Şube Başkanlarımız adına söz alan geçmiş Bursa 7 Nolu Şube Başkanımız Ramazan KARAKOÇ; Sendikamızın temelinin Milli ve Manevi köklerimize dayandığını, her zorluğun birlik, bütünlük ve kardeşlik ruhuyla aşılacağını ve bu ferasetin tüm Sendika Yöneticilerinde var olduğunu görmenin kendisini bir defa daha gururlandırdığını ifade etti. Kardeş Sivil Toplum Kuruluşları adına Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği Genel Başkanı Fehmi KİRAZ söz alarak geçmişten bu yana Sendikamızla iş birliği halinde yürütülen faaliyetlerin altını çizerek bu birlikteliğin ilelebet varolacağını ifade etti.

Kongrenin öğleden sonraki oturumunda ilk olarak faaliyet raporu görüşülmeye başlandı. Faaliyet raporu 15 gün önceden tüm Delegelere gönderildiği için okunmasına gerek olmadığı Divan tarafından belirlendikten sonra Genel Başkan Ahmet DEMİRCİ faaliyet raporu hakkında genel bir bilgilendirme yaptı.

Faaliyet raporu üzerine Kastamonu Şube Başkanı Ahmet USTA söz aldı ve yapılan faaliyetler konusunda eksik ve yetersiz bulduğu konuların altını çizdi.

Genel Başkan Ahmet DEMİRCİ ise, daha sonra gerek eleştiri olarak gelen hususlarda ve gerekse faaliyet kapsamında altı çizilmesi gerek konularda Hazirun’u bilgilendirdi.

Denetim Kurulu Faaliyet Raporu okundu. Yönetim ve Denetim Kurulu raporları ayrı ayrı oylanarak ibra edildi. Daha sonra tüzük tadilatı maddesine geçildi.

Divana önerilen bazı tüzük değişiklikleri hususunda lehte ve alehte görüşler beyan edilerek oylamaya geçildi ve bu madde tamamlandı.

Geçmiş bütçe ve gelecek döneme ait tahmini bütçe Divan tarafından görüşmeye açıldı ve oylanarak kabul edildi.

Günün son gündem maddesi; Yönetim, Denetim, Disiplin Kurulu asil ve yedek üyelikleri ile Türkiye Kamu-Sen Genel Kurul Delegelerinin seçilmesi ile ilgili madde Divan tarafından okundu ve adaylık başvuruları alındı. Bu madde çerçevesinde ertesi gün yapılacak seçimlere yönelik bir blok liste ile Sendikamız zorunlu organlarının değişik bölümlerine aday olmak isteyen Delegelerimizin bağımsız adaylık başvuruları Divan tarafından alındı.

Yapılan tasniften sonra bireysel adaylık başvurusunda bulunan Delegelerimiz ile sunulan liste adına Genel Başkan Ahmet DEMİRCİ,  Hazirun’a hitap etti. Yaklaşık iki saat süren adaylık konuşmaları sonrası Divan’a ulaşmış tüm başvurular birleşik oy pusulası haline getirilerek seçim Kuruluna teslim edildi.

Kongrenin ikinci günü olan 18 Şubat Pazar günü sabah saat 09:00 itibariyle oy verme işlemi başladı ve saat 17:00’de sona erdi. Yapılan oy sayımı sonucu Genel Başkan Ahmet DEMİRCİ tarafından sunulan blok listenin tamamı en yüksek oyu alarak Sendikamızın 6. çalışma döneminin zorunlu organları seçilmiş oldu.

Sendikamızın Genel Merkez Yönetim Kurulu Genel Başkan Ahmet DEMİRCİ, İdari İşlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sebahattin ÖZTÜRK, Mali İşlerden Sorumlu   Genel Başkan Yardımcısı M.Uğur ÖZDEMİR, Teşkilatlanmadan Sorumlu  Genel Başkan Yardımcısı Mustafa BUYRUK ve Eğitim ve Toplu Sözleşmeden Sorumlu   Genel Başkan Yardımcısı Selim SARI olarak oluştu.

16 Şubat 2018 Cuma günü başlayan ve 3 gün süren 6. Olağan Genel Kurulumuz Sendikamızın bugüne kadar geliştirmiş olduğu Demokrasi kültürüne, birlik ve bütünlüğüne, hedef ve beklentilerine yönelik önemli katkılar sunarak sona ermiştir.

Kongreye katılan tüm Delegelerimize, kardeş Sivil Toplum Kuruluşlarımıza, uzaktan ve yakından katılım gösteren tüm misafirlerimize, tüm gönül ve dava arkadaşlarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.       

 

 Genel Merkez Yönetim Kurulu olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada Sendikamızın hedeflerini büyütme ve bu hedefleri gerçekleştirme noktasında büyük bir sorumluluk üslendiğimizin bilinci ile Türkiye genelinde adım atılmadık vatan parçası bırakılmadan, Hizmet Kolumuzdaki yaşanan genel ve bireysel tüm problemlerin çözümüne yönelik çalışmaları kesintisiz yürüteceğimizi taahhüt eder Kongremizin Teşkilatımıza, Konfederasyonumuza, üyelerimize, tüm kamu çalışma hayatına ve Ülkemize hayırlar getirmesini temenni eder, birlik ve beraberlik içerisinde geçen Kongremizde emeği geçen başta Divan Heyeti ve tüm Delegasyonumuza saygı ve sevgilerimizi arz ederiz.

 

6. OLAĞAN GENEL KURULDAN DİĞER FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ