Arama

BİR YETKİ DÖNEMİ DAHA SONA ERDİ

15 Mayıs itibarı ile 2017 yılı Kamu Görevlileri Sendikaları yetki dönemi geldi çattı. 
Geçmiş dönemlerde olduğu gibi bu dönemde de Sendika Genel Merkez Yönetim Kurulumuz, Şube Başkanlıklarımız, il Başkanlıklarımız, İlçe ve İşyeri Temsilciliklerimiz olarak yoğun bir mücadele yürüttük. 
Sadece genel merkez Yönetim Kurulu olarak Ülke genelinde; yaz-kış denilmeden 55 civarında İl, İlçeleri ile ziyaret edildi. Kimi yerlerde, kar, kimi yerlerde buz, kimi yerlerde sel felaketi ile mücadele edildi. Bu alanda faaliyet gösteren; Hizmet kolumuza bağlı tüm kurumlarımızdaki üyelerimiz ve kamu görevlileri tek tek ziyaret edildi. Sendikamız Türk Tarım Orman-Sen ve Konfederasyonumuz Türkiye Kamu-Sen'in hedef, ilke ve çalışmaları anlatıldı. Kamu çalışanlarınımızın ve üyelerimizin problemlerine yönelik çözümler arandı.
Şube Başkanlıklarımız, il Başkanlıklarımız, İşyeri Temsilciliklerimiz vasıtası ile üyelerimiz ve hizmet kolumuz kamu çalışanları defalarca ziyaret edildi. Sendikacılık adına yapılması gereken her türlü eylem ve etkinlik hayata geçirildi. 
Bu yıl davamıza omuz veren yaklaşık 1000'e yakın yeni üyemiz oldu. 
Emeklilik ve diğer üye kayıplarımız, 15 Temmuz 2016 hain darbe girişimi ve arkasından kamu görevlilerine yönelik gelişen olumsuzluklar, geçmişten bugüne devam eden ve sendikal ayrımcılık, memurlar arasında yapılan bölücülük, memura yönelik tehdit ve şantajlar dikkate alındığında görünen odur ki; geçen yıla yakın bir üye sayısı ile yolumuza devam ediyoruz.

Yürütülen bu yoğun sendikal mücadeleden dolayı başta İşyeri Temsilcilerimiz, İlçe ve İl Başkanlıklarımız, Şube Başkanlıklarımız ile Genel Merkez Yönetim Kurulumuza ve haklı mücadelemizde bizimle birlikte olan gönüllü dava arkadaşlarımız ve üyelerimize teşekkürlerimi ve en kalb-i minnettarlığını arz ederim. 
Ben sizlerle gurur duyuyorum. Sizin de kendinizle gurur duymanızı arzu ediyorum.

Teşkilatımızın çok değerli yöneticileri!
Sizler bu davanın birer bayrağısınız!
Çünkü sizler; 
- Koskoca makamlı ancak vicdanı cüceleşmiş pek çok idarecinin semirtmek için yarıştığı bir sendikamsı yapıya meydanı boş bırakmadınız.
- Sarı sendikacıların yalan üzerine kurulu politikalarını her alanda yüzlerine vurdunuz. Onların üyelerimize ve kamu çalışanlarına yönelik yaptıkları tehditlere ve şantajlara karşı, üyelerimizin ve kamu çalışanlarının arkasında durdunuz. 
- Her zeminde ve her platformda kişisel çıkarları elinizin tersi ile itip, kamu çalışanlarının, ilkelerimizin ve devletin milli çıkarlarının yanında durdunuz.

Davamızın değerli mihenk taşları, Çok Değerli Üyelerimiz! 
Sizler, eğilmeden,bükülmeden,diz çökmeden; Ülkem, işim, aşım diyerek sendikanıza sahip çıktınız. Sizler yoksanız biz, Sendika yöneticileri olmayız. Sendikamıza ve şahsımıza gösterdiğiniz teveccüh için sizlere ayrı ayrı teşekkür ederim. Bize güvendiniz. Biz de bu güveninizi asla boşa çıkarmamaya devam edeceğiz.

Sendikamıza üye olmayan Değerli Kamu Çalışanları !
Nereye üye olup olmadığınıza yada sendika üyesi olup olmadığınıza bakılmaksızın hepinizin tercihlerinize saygım sonsuzdur. 
Ancak geçmiş 3 Toplu sözleşme dönemini hep birlikte yaşadık. Kamu çalışanlarının ekonomik ve sosyal haklarının kapalı kapılar arkasında, sözde bazı sendika yöneticilerince; şahsi ikbal ve beklentileri için nasıl peşkeş edildiğini hep birlikte gördük. Bu yıl 1 Ağustos'ta başlayacak toplu sözleşme döneminde de farklı bir sonuç çıkabileceğini düşünüyor musunuz? 
Bildiğimiz gibi; Kamu çalışanlarının iş ve sosyal güvenlik güvenceleri geçmiş dönemlerle kıyasla, son 3-4 yıldır daha fazla tartışılır hale getirilmiştir.
Yani demem odu ki; iş size düşmektedir. Kendi hak ve hukukunuz için yine duyarsız kalıp üye olmayacaksanız yada bazı şahsi ikbal veya korkularınıza esir olarak malum sendikal yapıya üye olmaya devam edecekseniz, sonucu hayırlı görmek bence mümkün değildir. Bu nedenle sendikal tercihlerinizi bir an önce yeniden gözden geçirmelisiniz. 
Hizmet kolumuzda görev yapan kamu çalışanlarının sendikal manada gerçek adresi Türk Tarım Orman-Sen'dir. Sizleri en yakın zamanda aramızda görmek istiyoruz. 
Bu yetki dönemi vesilesi ile mücadelemize emek katan tüm dava arkadaşlarıma ve bu avazıma kulak veren tüm kamu çalışanlarına saygı ve sevgilerimi sunarım.

Ahmet Demirci
Türk Tarım Orman-Sen Genel Başkanı
Yönetim Kurulu Adına