Arama

Memnun Sen Alanlara İniyormuş!

Memnun Sen yöneticisi zevatlar internet sitelerine bir haber koymuşlar ve “Anadolu’da Gidilmedik İşyeri, Ulaşılmayan Tarım-Orman Çalışanı Bırakmayacağız” demişler.

"Merdi Kıpti Şecaat Arz ederken Sirkatin Söyler" ifadesi tam da bunlar için söylenmiş herhalde. Çünkü bu ifade tam bir zafiyet itirafı anlamına gelmektedir.

Bizler, sendikamızı kurduğumuz günden bu güne kadar geçen hemen hemen her yıl adım adım Anadolu turneleri yapıyoruz.  Hizmet kolumuzda çalışan; üyemiz olan yada olmayan tüm kamu çalışanlarına "Gezgin Vaiz" usulü sendikacılık anlatıyoruz.

Bizler, Kamu çalışanların dertleri ile hem-dert olurken, dertlerine çözüm ararken, çözüm bulurken; sonradan olma, yeni yetme sendikacı zevatlar baskı, zulüm, rüşvet ve şantaj ile ve her türlü siyasi ve idari baskı mekanizmalarını kullanarak, kamu çalışanlarına baskı yaparak, üye çalıyorlardı.

Belli ki deniz bitti.

Hayal ve yalan gemisi su almaya başladı.

Kamu çalışanları yoğun bir şekilde Memnun Sen’den istifa etmeye başladı.

Her gittiğimiz iş yerinde sendikamıza büyük teveccühler gösterilmeye ve sendikamızın üye sayısı geçmiş yıllardan daha fazla oranda artmaya başladı.

Anlaşılan, iş başa düştü.

Bu güne kadar kamu çalışanlarının ayaklarına gitmeyi akıllarının ucundan geçirmeyen bu sözde sendikacılar, şimdi istifaları durdurmak için sırça köşklerinden çıkıp, Anadolu'ya açılmaya karar vermişler.

Aman ne güzel!

Adam olana sormazlar mı?

"Bu güne kadar neredeydiniz?

14 Yıldır cemalinizi göremedik, bizi rüyanızda mı gördünüz?” diye...

Belli ki deniz bitti, kara göründü.

Umarız birazcık sendikacılık öğrenmişlerdir.

Umarız sendikacılığın müdür/ idareci odalarında, siyaset koridorlarında; çalışanları tehdit ederek yapılamayacağını anlamışlardır.

Mutlaka bu gelişme kamu çalışanları açısından faydalı olacaktır.

En azından kamu çalışanlarımız tarafından bu ziyaretler bir hesap sorma imkanı da doğuracaktır.

Bu güne kadar yaymış oldukları yalan vaatlerin, tehdit ve şantajların hesabını kamu çalışanlarına yüz yüze vereceklerdir.

Gördüğümüz kadarı ile hizmet kolumuz kamu çalışanları onların bu ziyaretlerini dört gözle beklemektedir.

Ne bilelim; belki de bu ziyaretlerin maksadı, Memnun Sen’in en üstünde oturan zevat gibi, kamu çalışanlarından, bu güne kadar savunmadıkları, siyasete peşkeş çektikleri hakları için helallik dilemek içindir.

Bekleyip görelim...