Arama

ONURLU MÜCADELEDE 28. YIL


TÜRK TARIM ORMAN-SEN,

28 YILDIR HAKKIN VE HAKLININ YANINDA...

18 Haziran 1992 yılında bir avuç inanmış, ihlaslı, fedakar Tarım Orman çalışanının gayretleri ile kurulmuş olan Türk Tarım Orman Sen, geldiğimiz noktada gerek hizmet kolumuz kamu çalışanlarının, gerekse tüm kamu çalışanlarımızın ve ülke insanımızın güven duyduğu, takdir ettiği, itibar ettiği bir sivil toplum kuruluşu olarak yoluna devam etmektedir.

Kuruluşundan bu güne güç veren, emek katan tüm yöneticilerimize, üyelerimize ve dava arkadaşlarımıza saygı ve hürmetlerimizi arz ederiz.

Türk Tarım Orman-Sen kuruluşundaki umde ve ilkelerinden hiç taviz vermeden, ülkemizde ve uluslararası camiada takdir toplayan, güç ve destek aldığı üyeleri ve Türk Milletinin varlığını asla unutmadan, ilkeli ve örnek alınan sendikal mücadelesini 28 yıldır devam ettirmektedir.

Türk Tarım Orman-Sen gücünü sadece hizmet kolumuz; Tarım - Ormancılık çalışanlarından almaktadır. Aldığı gücü, vebal ve sorumluluğunun bilinci ile kullanır. Aldığı gücü gayrı milli odaklarla dirsek temasında kullanmaz, politik araçlara alet etmez ve işverenle dirsek temasına girerek sarı sendikacılığa alet olmaz.

Türk Tarım Orman-Sen, sorumluluktan kaçmaz. Ülkemiz, Milletimiz, Kamu Çalışanlarımız ve Üyelerimiz için bedenini taşın altına koymaktan çekinmez. Kişisel menfaatlere, şartlara ya da durumlara göre pozisyon değiştirmez.

Türk Tarım Orman-Sen, Hak'kın Hak'tan geldiği bilinci ile, kul hakkına sonuna kadar saygılı bir sendika olup, yalan üzerine kurulu, umut tacirliği ile sendikacılık yapmaz. Çalışanları sindirerek, korkutarak, yaftalayarak üye yapmaz.

Ülkemizde kamu görevlileri sendikacılığı son 15 yılı aşkın süredir, sistemli biçimde mecrasından çıkartılmaya çalışılmaktadır. Sarı sendikacılık adına uluslararası alanda kullanılan tanımlamalara uygun, her türlü şer davranış görülmüş ve görülmeye devam etmektedir. Bu anlamda, yalan, tehdit ve şantajla büyümeyi referans alan, torpili kılavuzu yapan, insanların iradelerine ipotek koymayı alışkanlık edinmiş bu güruh, ülkemizdeki siyasi konjonktürün de zemin hazırlamasıyla, hormonlanıp büyütülmüş ve çalışanların söz sahibi haline getirilmiştir.

Kendisini "devletin gücü" varsayan bu paralel yapı, ayakta durmak ve edinimlerini koruyabilmek adına her türlü tehdit ve şantaja devam etme gayretindedir.

Malum paralel yapı, toplumumuzun tüm dinamiklerini, kamu çalışanlarını siyasi görüşüne, ideolojisine, mezhebine ve meşrebine göre sınıflandırarak ayrıştırmaktadır. Yine mevcut yapı, hukuku yok saymakta, torpil ve adam kayırma gibi uygulamalarla kamuda kuralsızlığı ve keyfiliği fütursuzca sürdürmeye çalışmaktadır.

Türk Tarım Orman-Sen olarak, şerefle yürüttüğümüz sendikal mücadele yanında malum yapı, anlayış ve oluşumlarla da mücadele ediyoruz. Çalışanlara yönelik tehdit ve şantaj gibi her türlü ahlaksız girişim, hak mücadelesini tahrip eden her türlü etik olmayan davranış ile mücadelemiz hız kesmeden devam edecektir. Türk Tarım Orman-Sen'in yolu akıl ve hak yoludur.

Türk Tarım Orman-Sen ve Türkiye Kamu-Sen bu güne kadar kamu çalışanlarını ve üyelerini hiç kandırmadı, yalan taahhütlerde bulunmadı, kamu çalışanlarını toplu sözleşme masasında satmadı, siyasetin ve bürokrasinin kölesi haline gelmedi. Üyesinden aldığı yetkiyi üyesi ve ülkesi için kullandı. Bu duruşu ve ilkeli sendikacılık anlayışı ile son 15 yıldır kendisine karşı girişilen her türlü ahlaksız girişim ve baskıya rağmen kamu çalışanlarının güven duyduğu tek adres ünvanını aldı.

Türk Tarım Orman-Sen ve Türkiye Kamu-Sen'e bağlı tüm sendikalar TÜRKİYE'dir. Hepsi millidir, hepsi yerlidir. Bu nedenle bölücülerin, paralelcilerin ve gayri milli şer odaklarının hedef aldığı bir yapıdır. Böyle bir teşkilatın üyesi ve bir neferi olmaktan duyduğum gururu tekraren ifade etmek istiyorum.

1992 yılında yakmış olduğumuz bu meşale her daim yanacak, ışığı büyüyerek nice yıllar ülkemizi ve milletimizi aydınlatmaya devam edecektir.

Umuyoruz ki; kuruluşumuzun 28’inci yılında hormonla şişirilenlere, tehdit kılıcını çalışanlara savuranlara, akıl tutulması yaşayarak, çalışanları maddi, manevi hırpalayanlara karşı kamu çalışanları yeniden kendine gelerek, güvenlerini verdikleri sendikamıza yetkiyi de versinler.

Kuruluşumuzdan bugüne kadar davamıza katkı sunan tüm dava arkadaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Ahirete uğurladığımız dava arkadaşlarımıza Yüce Allah'tan rahmet diler, kendilerini minnet ve saygı ile anıyorum. Emekli yada aktif sendikal görevde olmayan dava arkadaşlarımıza hayırlı ömürler diliyorum.

Türk Tarım Orman-Sen’i bayrağını halihazırda taşıyan; Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Şube Başkan ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz, İl Başkan ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Kadın Komisyonlarımız, İşyeri Temsilcilerimiz, Sendika Çalışanlarımız ve emeği geçen herkese ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum.

Teşkilatımızın nice 28 yıllara erişmesi temennisi ile saygı ve sevgiler sunarım.

Allah yar ve yardımcımız olsun.

Ne mutlu Türküm diyene.

Ne mutlu Türk Tarım Orman-Sen'liyim diyene.