Arama

YENİ_BİR_DÖNEME BAŞLARKEN…

Değerli Kamu Çalışanlarımız, Değerli Üyelerimiz.

Sendikamızın 6. Olağan Genel Kurul Süreçlerini tamamladık.

Geçtiğimiz yıl Kasım ve Aralık Ayları içerisinde gerçekleştirmiş olduğumuz Şube Genel Kurullarının akabinde, 17-18 Şubat 2018 Tarihlerinde Genel Merkez Genel Kurulumuz, büyük bir demokratik olgunluk ve teşkilatımıza yakışır bir şekilde; şölen havasında geçmiştir.

Şube kongre süreci sonrası yapılan değerlendirmede 28 Şubemizin mevcut 196 yöneticisinden 110 arkadaşımız görevini yeni arkadaşlarımıza devretmiş gözükmektedir. Bayrağı devralan yeni arkadaşlarımızın büyük oranda teşkilatımızın gençleşmesi noktasında katkı sunmuş olması ve ayrıca kadın yönetici sayımızın gözle görülür düzeyde artmış olması, Teşkilatımızın geleceği açısından çok önemli gelişme olarak bizleri mutlu etmiştir.

Geçmiş Mersin Şube Başkanımız Mustafa Buyruk ve geçmiş Tokat-Amasya Şube Başkanımız Selim Sarı, 6. Olağan Genel Kurulumuzda, delegelerimizin desteği ile bu yıl gücümüze güç katmıştır.

Şube ve Genel Merkez kongre süreçlerimizde pek çok arkadaşımız, bayrağı daha da yükseğe kaldırma hedefi ve niyeti ile yarışa katıldı. Türk Tarım Orman-Sen olarak her bir arkadaşımızın mücadelesi, teşkilatımızın gücüne, demokrasi kültürüne, hedeflediği başarı çıtasına yeni bir katkı sundu. Allah, yarışa katılan ve yarışa katılan arkadaşlarımıza oyları ile destek veren tüm dava arkadaşlarımızdan razı olsun.

Sendikamızın ilkeli duruşu, azim ve kararlılığı, kamu çalışanlarımızın sendikal anlamdaki gerçek yeri bu dönemde de değişmeden devam edecektir.

Büyüklerimizin dediği gibi; “Hak yoldan dönersek, bizi vurun !” anlayışı ile yolumuza devam ediyoruz. Hakkı savunmada enerjimiz daim olsun inşallah.

Bundan sonra sıra yetki mücadelesinde…

Yetkinin yeniden gerçek sendikada olması için var gücümüzle çalışmalıyız. En yakın hedef; 15 Mayıs 2018.

İnanıyor ve biliyorum ki; teşkilatımızın üyelerimiz dahil her bir mensubu, bu hususta üzerine düşeni yerine getirecektir.

Beklentimiz odur ki; Hizmet kolumuz kamu çalışanlarından, hala Türk Tarım Orman-Sen’imizi şerefli varlıkları ile şereflendirmemiş tüm kamu çalışanları; geçtiğimiz 3 toplu sözleşme dahil; yaşamış oldukları hayal kırıklıkları sonrası, tercihlerini yeniden gözden geçirerek, hak mücadelesinin onurlu ve gerçek adresi, Türk Tarım Orman-Sen’de yerlerini alacaklardır.