• ORMAN GENEL MÜDÜRÜ SAYIN BEKİR KARACABEY’İ MAKAMINDA ZİYARET ETTİK

  ORMAN GENEL MÜDÜRÜ SAYIN BEKİR KARACABEY’İ MAKAMINDA ZİYARET ETTİK

 • KAHVECİ: BU BÜTÇE MEMURUN BÜTÇESİ DEĞİL!

  KAHVECİ: BU BÜTÇE MEMURUN BÜTÇESİ DEĞİL!

 • OGM UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVINA KATILAN PERSONELE GEÇİCİ GÖREV YOLLUĞU ÖDEMESİ

  OGM UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVINA KATILAN PERSONELE GEÇİCİ GÖREV YOLLUĞU ÖDEMESİ

 • TÜRKİYE KAMU-SEN “GELECEĞE NEFES” KAMPANYASINI DESTEKLİYOR

  TÜRKİYE KAMU-SEN “GELECEĞE NEFES” KAMPANYASINI DESTEKLİYOR

 • MESLEKTAŞIMIZ VETERİNER HEKİM SERHAT TEKİN'E YAPILAN SALDIRIYI KINIYORUZ

  MESLEKTAŞIMIZ VETERİNER HEKİM SERHAT TEKİN'E YAPILAN SALDIRIYI KINIYORUZ

 • TARIM VE ORMAN BAKANINA SORU ÖNERGESİ

  TARIM VE ORMAN BAKANINA SORU ÖNERGESİ

 • TBMM AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİNE ZİYARET

  TBMM AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİNE ZİYARET

 • TBMM MHP GRUP BAŞKANVEKİLLERİNE ZİYARET

  TBMM MHP GRUP BAŞKANVEKİLLERİNE ZİYARET

 • “HAKLI DAVA GÜÇLÜ SENDİKA” TÜRKİYE KAMU-SEN BAŞKANLAR KURULU TOPLANTISI BAŞLADI

  “HAKLI DAVA GÜÇLÜ SENDİKA” TÜRKİYE KAMU-SEN BAŞKANLAR KURULU TOPLANTISI BAŞLADI

 • EMEKLİLİKTE ZATİ SİLAH TAŞIMA VE BULUNDURMA HAKKI TBMM’DE KABUL EDİLDİ

  EMEKLİLİKTE ZATİ SİLAH TAŞIMA VE BULUNDURMA HAKKI TBMM’DE KABUL EDİLDİ

Arama

Sosyal Medya Hesaplarımız

      

      

      

 
 1. Kazanım
 2. Kampanya
TMO LOJMAN KİRASI VE YAKIT BED...

Sendikamızca Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü lojmanlarından yararl [ ... ]

Şube Haberleri

KEMAL MAZLUM BAŞKANIMIZIN BAŞI SAĞOLSUN Trabzon Şube Başkan Yardımcımız Kemal Mazlum'un Ağabeyi, Orman Genel Müdürlüğünden Sendikamız üyesi, Orman Mühendisi Mehmet Ali Mazlum, Ankara'da hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Gölbaşı-Karşıyaka Mahalle Camii ( Haymana Yolu Gölbaşı Pazarı Yanı)'nde kılınacak öğle namazına müteakip, Ankara-Gölbaşında toprağa verilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet Başkanımıza ve ailesine başsağlığı dileriz.
BAŞSAĞLIĞI Tekirdağ Orman İşletme Müdürlüğü Malkara Orman İşletme Şefliğinde görevli sendika üyemiz Orman Muhafaza Memuru İbrahim BAŞAK vefat etmiştir. Cenazesi bugün (21.10.2019) öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazından sonra Edirne Keşan İlçesi Bahçeköy mezarlığına defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz.
ANKARA TARIM VE ORMAN İL MÜDÜRLÜĞÜNDE GAZİLER GÜNÜNÜ KUTLADIK Ankara İl Tarım ve Orman Müdürlüğü İşyeri Temsilcimiz Serkan DEMİRKOL’un öncülüğünde Tarım ve Orman İl Müdürlüğü bahçesinde yoğun katılım ile Gazilerimize olan vefa ve minnet borcumuzu göstermek için Gaziler Günü etkinliğinde biraraya geldik. Etkinliğimize, İl Tarım ve Orman Müdürü Bülent KORKMAZ, Gıda ve Yem Şube Müdürü Seda TÜRKKAŞ, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Gazi Çalışanları, İşyeri Temsilcimiz Serkan DEMİRKOL, üyelerimiz ve Tarım ve Orman İl Müdürlüğü çalışanları katılım sağladı. İşyeri Temsilcimiz Serkan DEMİRKOL’un açılış konuşması ile başlayan etkinliğimizde Demirkol, “hem yüce dinimiz İslam nezdinde hem de milletimiz nezdinde iki büyük makam var. Bunlardan bir tanesi şehitlik makamı bir diğeri de Gazilik makamı, biz dinimiz gereği, vatan için , bayrak için, ezan için canını verenlere şehit diyoruz. Diğer taraftan da vatan için bedel ödemiş olan aziz kahramanlarımız gazilerimiz, onlarda bu vatan için bedel ödediler. Kimisi kolunu, kimisi bacağını, kimisi gözünü kaybetti. Gazilerimizin bizim gözümüzde her zaman değerleri farklıdır. Bacağını kaybeden gazilerimizin bacağı, kolunu kaybeden gazilerimizin kolu, gözünü kaybeden gazilerimizin gözü olacağız. Minnet borcumuzu tekrardan iletiyor, teşekkürlerimizi sunuyorum.” dedi. Etkinliğin devamında Gıda ve Yem Şube Müdürü Seda TÜRKKAŞ sözü alarak böyle güzel ve anlamlı bir etkinliği düzenleyen temsilcimiz Serkan DEMİRKOL’a teşekkürlerini ileterek, bedel ödeyen gazilerimizin her zaman yanlarında olacağını dile getirdi ve katılımcılara teşekkürlerini sundu.  Programın devamında Tarım İl Müdürü Sayın Bülent KORKMAZ, en önemli değerlerimizden olan şehitlerimiz ve gazilerimizin bir gün değil yılın 365 günü hatırlayarak yanlarında olduğumuzu, her zorlukta gazilerimize yardımcı olabilmek adına kapılarının her zaman açık olduğunu ifade ederek, sözlerinin sonunda bu anlamlı günde Gaziler günü etkinliğini düzenleyen İşyeri temsilcimiz Serkan Demirkol ve tüm katılımcılara  teşekkür etti. Programın son bölümünde, Sendikamızın ay yıldızlı rozetleri Tarım ve Orman  İl Müdürü Sayın  Bülent KORKMAZ, Şube Müdürü Sayın Seda TÜRKKAŞ ve İşyeri Temsilcimiz Serkan DEMİRKOL tarafından Gazilerimize verildi. Hazırlanan pasta kesilerek katılımcılara ikram edildi.  
ALİ TEKİN BAŞKANIMIZIN BAŞI SAĞOLSUN Manisa Şube Başkanımız Ali TEKİN’in Annesi hakka yürümüştür. Cenazesi salı (10.09.2019) günü Karaman Yeni Musalla Yesevi camiinde kılınacak öğle namazını müteakip defnedilecektir.Merhumeye Allah’tan rahmet, Başkanımıza ve ailesine sabırlar dileriz.
AHMET ERDÖNMEZ BAŞKANIMIZIN BAŞI SAĞOLSUN 12 Nolu Şube Başkan Yardımcımız Aydın İl Başkanımız Ahmet ERDÖNMEZ in babası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi bugün (29.08.2019) öğle namazına müteakip, Aydın Evliya Çelebi camisinden kaldırılarak Kemer Mezarlığına defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet Başkanımıza ve ailesine baş sağlığı dileriz. 
NAZMİ CEYLAN BAŞKANIMIZIN BAŞI SAĞOLSUN 2 Nolu Ankara Şube Başkan Yardımcımız Mehmet Nazmi CEYLAN'ın kayınvalidesi Hayriye DUMRUL,  02.03.2019 cumartesi günü hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhumeye Allah'tan rahmet, Başkanımıza ve yakınlarına sabırlar dileriz. İletişim: M.Nazmi CEYLAN: 05055911482 
HATAY ŞUBE BAŞKANI TEYFİK GÜLEN: “ELLERİNİZ KIRILSIN!” Hatay’ın Dörtyol İlçesi Beşikgöl Mevkii’nde kaçakçıkla mücadele esnasında görevlerini ifa eden 3 görevli Orman Muhafaza Memurlarına kimliği belirsiz kişiler tarafından saldırı gerçekleştirildi. Gerçekleşen saldırı sonrasında Orman Muhafaza Memurları yaralı olarak hastaneye kaldırılırken, orman memurlarından 1’i ise ağır yaralı olarak tedavi altına alındığı bildirildi. Orman Muhafaza Memurlarına yönelik yapılan saldırı sonrasında bir açıklama gerçekleştiren Türk Orman-Sen Hatay Şube Başkanı Teyfik Gülen; “Hatay’ın Dörtyol İlçesi, Beşikgöl Mevkiinde kaçakçılıkla mücadelede, kaçak orman emvali taşıyan araç sahiplerince Orman Muhafaza Memuru arkadaşlarımıza girişilen saldırıyı şiddetle kınıyor, bu menfur olayın faillerinin bir an evvel yakalanarak adalete teslim edilmelerini ve hak ettikleri cezaya çarptırılmalarını, Türk Tarım Orman-Sen Camiası olarak yetkili makamlardan bekliyoruz. Saldırıya uğrayan meslektaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunar, olayın takipçisi olacağımızı tüm kamuoyuna arz ederiz.” dedi.
7 VE 27 NOLU BURSA ŞUBELERİNİN 1.OLAĞANÜSTÜ BİRLEŞTİRME GENEL KURUL İLANI TÜRK TARIM ORMAN-SEN 7 VE 27 NOLU BURSA ŞUBE BAŞKANLIKLARINDAN OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL İLANI Türk Tarım Orman Sen’in Bursa, Bilecik ve Yalova illeri çerçevesinde faaliyette bulunan 7 ile 27 nolu Şubelerin, Genel Merkez Yönetim Kurulunun 20.07.2018 tarih ve 17 sayılı Kararı ile birleştirilerek 7 Nolu Bursa Şubesi adı altında tek şube olarak faaliyet göstermesi amacı ile, 1. Olağanüstü Kongre yapılacaktır. Yapılacak 1.Olağanüstü Genel Kurul, mevcut iki şubenin Olağan Genel Kurul delegelerinin katılımı ile ve aşağıda belirtilen gündemi görüşmek üzere 11/08/2018 Cumartesi günü saat 11:00-15:00 arası Orman Bölge Müdürlüğü Sosyal Tesis Üst Katı Toplantı salonu Osmangazi/ BURSA adresinde toplanacaktır.  Olağanüstü Genel Kurul, belirtilen gün ve saatte çoğunluk sağlanamadığı takdirde bir gün sonra 12/08/2018 tarihinde aynı yer ve saatte çoğunluk aranmaksızın gerçekleştirilecektir.                 GÜNDEM 1- Açılış, saygı duruşu ve İstiklal Marşı 2- Kongre Divan Teşekkülü 3- Yönetim, Denetim ve Disiplin Kurulu üyelerinin seçimi 4- Dilek ve temenniler 5- Kapanış
HALUK ARMAĞAN BAŞKANIMIZIN BAŞI SAĞOLSUN Rize İl Başkanımız Haluk ARMAĞAN'ın babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, Başkanımıza ve yakınlarına başsağlığı dileriz. İl Başkanımız Haluk ARMAĞAN: 0532 200 90 69 
FAHRETTİNYAYLACI BAŞKANIMIZIN BAŞISAĞOLSUN Kırsehir İl Başkanımız Fahrettin YAYLACI'nın kızı vefat etmiştir. Cenazesi bugün (02.07.2018) öğle namazına müteakip Kırşehir-Cacabey Camiinden kaldırılacaktır. Merhumeye Allah'tan rahmet, Başkanımıza ve yakınlarına başsağlığı dileriz. İl Başkanımız Fahrettin YAYLACI: 0 (505) 761 09 06 Ayrica telefonla arayacak isek, lutfen defin isleminden sonra arayalim.
MUZAFFER GENÇ BAŞKANIMIZIN BASIN AÇIKLAMASI İznik tarih ve Kültür Şehri Osmanlının Başkenti Cumhuriyetin önemli bir İlçesidir. İznik Tarımsal alanda da kendine has ürünleri ile Bursa’nın ve Türkiye’nin en önemli kent merkezlerinden birisidir. 46 Mahalesi, 800 civarında işletmesi, bu işletmelerin 200 civarı üretim yeri olmak üzere, Nüfusunun %90’ı tarımdan geçinen, tarıma elverişlli ve sulanabilir 13.100 hektar olmak üzere toplamda 23.000 hektar tarım arazisi, 2017 yılı sonu itibari ile 3.2510 ÇKS ye kayıtlı Çiftçisi bulunan yüzölçümü incelendiğinde domatesi, kabağı, fasulyesi, hıyarı başta olmak üzere sebze alanında, Zeytini, müşküle üzümü, elması, ayvası, kirazı ve şeftalisi ile meyve alanında, İznik Gölü sayesinde su ürünlerinde de önemli bir yere sahip şehirdir İznik. Büyükbaş, Küçükbaş ve kanatlıda olmak üzere hayvancılıkta da hatırı sayılır bir duruma sahiptir. Önemli tarımsal işletmelere sahip bulunan ve kendi adını ön plana çıkardığı tarımsal işletmeleri ile vizyon sahibi bir yerdir İznik. Gıda denetimleri, Hayvan hastalıkları, aşılama, küpe takma, hayvan sevk işlemleri, hayvansal işletmelerin denetimi, Bitkisel hastalık ve zararlıları, ilaç denetimi, gübre denetimi, su ürünleri, hasar tespitleri, çiftçi mallarını koruma, tarım sigortaları çalışmaları,  kadın çiftçileri tarımsal yayım projeleri, sosyal destek projeleri, tarımda kadın girişimciliğinin güçlendirilmesi, genç çiftçi projesi, çiftçi eğitimleri ve benzeri görevleri başta olmak üzere, ÇKS (Çiftçi Kayıt Sistemi),TİD (Tarım İşletme Danışmanlığı), İVA (İstatistik Veri Ağı), ÇMVA Çiftlik Muhasabe Veri Ağı), TÜFİS Tarım Ürünleri Fiyat İzleme Sistemi), İKİS (İl Koordinasyon ve İşleme Sistemi), İBS İstatistik Bilgi Sistemi), TAMSİS Tarımsal Ürünler veri Sistemi), TAPDK Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurulu) görevlerini de eklediğinizde   İznik, Tarımda bulunan elaman sayısı azlığından dolayı hak ettiği değeri alamamaktadır. Toplam personel sayısı 21 dir. Yukarıda sayılan görevleri bu arkadaşlarımız özveri ile yürütmektedir. İşte bu nedenle buradan sesimizi duyurmak için bu basın açıklamasını yapıyoruz. Fazla bir şey istemiyoruz 2 gıda mühendisi 4 ziraat mühendisi 1 veteriner hekim 4 tekniker ve en az 3 memur istiyoruz. Ayrıca İznikli yetkililerden İlçelerine gelen personele sahip çıkmalarını basit siyasi oyunlarla personellerin İznik’ten kaçırmamalarını, sosyal donatı alanlarını ikamet alanlarının eğitim alanlarının ve alışveriş Sahalarının artırılması çalışmalarının ve özelikle turizmde daha etkili proje sunmalarını ve İznikte yetişen ürünlerin tanımı için gerekli çalışmaları  yapmalarını ve İlçelerine başka İllerden gelen personellerine kucak açmalarını istiyoruz neden mi tarihinden ve Osmanlı Başkenti olmasından dolayı. Cumhuriyette de gerekli önemi bulmasını ve gereken önemin verilmesi istoruz. Buradan Sayın İlçe Müdürümüze, İlçe Kaymakamımıza, İl Müdürümüze, İl Valimize ve Sayın Bakanımız Ahmet Eşref Fakıbaba’ya Bu Güzel beldemize sahip çıkmalarını ve istenilen personelin gelmesi için gerekli çalışmaları yapmalarını ve norm kadro personelinin gönderilmesini, özellikle Haziran ataması döneminde ihtiyaç duyulan personelş atamasının yapılması yönünde gerekli çalışmaların yapılmasını  bekliyoruz.    Saygılar sunuyoruz.   2017 3251 çks kayıtlı çiftçi 2018 2709 çks kayıtlı çiftçi 800 civarında işletme ve bunların 200 üretim yeri 46 mahallesi İlçe nüfusunun %90 ı tarımdan geçiniyor. Tarıma elverişli 23.000 Hektar alanı var bunun 13.100 hektarı sulanan alanı. 13.100 hektar göl suyu mevcut.   Basın Açıklaması için tıklayınız
OSMAN AKIN BAŞKANIMIZIN BAŞI SAĞOLSUN   18 Nolu Erzincan Şube Yönetim Kurulu üyemiz Osman AKIN'ın eşi vefat etmiştir. Cenazesi Bugün ( 05.05.2018) öğle namazını müteakip Erzurum merkezden kaldırılacaktır. Merhumeye Allahtan Rahmet, kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

Genel Merkez Haberleri

ORMAN GENEL MÜDÜRÜ SAYIN BEKİR KARACABEY’İ MAKAMINDA ZİYARET ETTİK

05.12.2019 tarihinde Genel Merkez Yönetim Kurulumuzca Orman Genel Müdürü Sayın Bekir KARAC [ ... ]

KAHVECİ: BU BÜTÇE MEMURUN BÜTÇESİ DEĞİL!

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde görüşülmeye devam eden 2020 [ ... ]

OGM UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVINA KATILAN PERSONELE GEÇİCİ GÖREV YOLLUĞU ÖDEMESİ...

Orman Genel Müdürlüğünün yapmış olduğu Unvan Değişikliği sınavı [ ... ]

TÜRKİYE KAMU-SEN “GELECEĞE NEFES” KAMPANYASINI DESTEKLİYOR

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Tarım ve Orman Bakanlığı&rsquo [ ... ]

MESLEKTAŞIMIZ VETERİNER HEKİM SERHAT TEKİN'E YAPILAN SALDIRIYI KINIYORUZ

TÜRK TARIM ORMAN SEN GENEL MERKEZİ “Kayseri –Kocasinan’da Veteri [ ... ]

TARIM VE ORMAN BAKANINA SORU ÖNERGESİ

Prof. Dr. Hasan KALYONCU Personel Alımı ve Sözleşmeli Personelin Tayin Hakkını Sor [ ... ]

TBMM AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİNE ZİYARET

TBMM Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Başkanvekili Cahit ÖZKAN ziyaret edildi. Gen [ ... ]

TBMM MHP GRUP BAŞKANVEKİLLERİNE ZİYARET

TBMM Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekilleri Muhammet Levent BÜLBÜ [ ... ]

“HAKLI DAVA GÜÇLÜ SENDİKA” TÜRKİYE KAMU-SEN BAŞKANLAR KURULU TOPLANTISI BAŞLADI...

Türkiye Kamu-Sen Başkanlar Kurulu, “Haklı Dava, Güçlü Sendika&rdquo [ ... ]

EMEKLİLİKTE ZATİ SİLAH TAŞIMA VE BULUNDURMA HAKKI TBMM’DE KABUL EDİLDİ

Sendikamızca gerçekleştirilen; Bakanlarımız, Grup Başkanvekillerimiz, Milletvekilleri [ ... ]

TMO'DA HUKUK MÜCADELESİNİ KAZANDIK

Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü lojmanlarından istifade eden sendik [ ... ]

KONTROL ÜCRETLERİ İLE İLGİLİ MANİPÜLASYONA DİKKAT!

Sakarya Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından 80 İl Müdü [ ... ]

 

 
 
 
 

Genel Başkan

5.TOPLU_SÖZLEŞME TİYATROSU Memur-Sen Başkanı, “Toplu Sözleşmede 30 günlük süre, müzakereye yetmiyor” demiş. 1- Geçmiş toplu satışlarda bir hafta bile size çok geliyordu. 2- 2010 Anayasa Referandumu sonrası, 2012 yılında yapılan kanun değişikliği öncesi önümüze gelen taslağa, bu gün İşçi Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu’na göre, örgütlenme ve grev hakkı, toplu sözleşme masasının oluşumu, toplu sözleşme içeriği, toplu sözleşme periyodu, imza yetkinliği, hakem kurulu yapısı, toplu sözleşme mütabakatsızlıklarında yargı yolunun kapatılması gibi 12 temel konuda memurlara kısıt getiren Memur Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu’na biz itiraz ederken, sizler eylem kırıcılığı yapıp, Mecliste destek verip çıkmasını sağlamadınız mı? 3- Ayrıca Malum zat, “ Masa işletilsin, müzakere masada olsun” diyor. Bu yıl yürütülen 5. Dönem Toplu Sözleşme sürecinin Programı, 1 Ağustos’ta önümüze konulduğunda biz, “ Bu program içerisinde müzakere için zemin oluşturulmamış” deyip itiraz ederken, belli ki işveren heyet başkanı ile beraber hazırladığınız bu program için gık’ınız çıkmadı. Adam olana sormazlar mı; bu yıl; 1, 9 ve 15  Ağustos tarihlerinde yapılan toplantılarda, Türkiye Kamu-Sen Heyeti ısrarla, “Bir an önce müzakereye geçelim. Toplantı günleri arasında boşluk bırakmayalım. Masayı verimli kullanalım” derken, destek vermeyip, Bakan Odalarında görüşmeyi yeğlediniz. Ayrıca geçmişte biz “Toplu sözleşme görüşmeleri masada yürüsün, kayıt altına alınsın. Herkes orada konuşulanları şeffaf şekilde takip etsin” derken, özellikle masada Kamu-Sen olmasın diyen kimdi.? Masayı açık müzakereden kaçıran, gizli kapılar ardına sığınan kim di? Yoksa, yapılan kirli pazarlıklarda “görgü şahidi olmasın” mı istediniz?   Anadolu’da bir söz var; Bıldır yediğin hurmalar, gün gelir mideni tırmalar.    

Üye İlanı

VEFAT ______________________________ ----SAMSUN Orman İşletme Müdürlüğü üyelerimizden Ali AKBOYUN'un eşi ve kayınbiladeri geçirmiş olduğu trafik kazası sonucu vefat etmiştir Allah'tan rahmet yakınlarına sabırlar dileriz. ----ŞANLIURFA İl Tarım ve Orman Müdürlüğü üyelerimizden Mehmet TELEK vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına sabırlar dileriz. ----ŞANLIURFA İl Tarım ve Orman Müdürlüğü üyelerimizden Zafer USTALAR'ın kızı geçirmiş olduğu trafik kazası sonucu vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına sabırlar dileriz. ----KONYA Konuklar Tarım İşletmesi Müdürlüğü İşyeri Temsilcimiz İzzet KILIÇ'ın ablası vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına sabırlar dileriz. GEÇMİŞ OLSUN ______________________________